Tai chi Kaune -

Tai chi Visiems

Literatūra

Rekomenduojame susipažinti su tai či (Tai dzi ciuan) literatūra, kuri yra neatsiejama visos tai či  praktikos, siekiančios meistriškumo, dalis. Nuo nulio iš knygų tai či neišmoksite, atsiminkite! Gal ir būsite apsiskaitęs, bet be praktikos šis apsiskaitymas atrodys labai graudžiai, nes ne tik kad pilani viso nesuprasite, bet ir neintegruosite žinių į praktiką ir nepagerisnite pačios praktikos, todėl nauda matyt bus abejotina, na žinoma, pasmalsauti galite.

Pastaruoju metu literatūros Taichi tematika stipriai pagausėjo, tad mes čia nurodysime mūsų manymu vertingiausias rusų arba anglų kalbomis, nes deja lietuvių kalba yra išleista vos vienintelė, bet esu įsitikinęs ne paskutinė knyga.


 Labai puiki knyga The minde inside tai chi : Sustaining a Joyful HeartHenry Yinghao Zhuang. Joje rasite naudingos inforamcijos apie tai či. Autorius rašo labai aiškia kalba, pateikia daug įvairių nuorodų į pirminius šaltinius, kurie gali būti tolimesnių tyrinėjimų objektais.


Tai či (Taichi).... Apie jį lietuvių kalba nėra daug informacijos (pvz. pasirodžiusios internete ar žurnaluose). Lietuviškai išleistoje P. ir T. Kobayashio knygoje "Taiči. Susielieti su Dao" (Alma Littera, 2006) informacijos yra taip pat nedaug ir ne išsamios, tačiau pradžioje ją galima drąsiai skaityti, yra vertingas klausimų atsakymų skyrius.

 Rusu ir anglų kalba yra nuostabi knyga, kuria norisi skaityti ir perskaityti, mastyti ir pritaikyti žinias praktikoje, tai Jou Tsung-hwa "Dao tai dzi qiuan" rusiškai Чжоу Цзунхуа, "Дао Тайцзицюань".

 

 Dar viena, bet tikrai ne paskutinė KNYGA, taip tai - Малявин В.В. "ТАЙЦЗИЦЮАНЬ, Классические тексты, Принципы". Tai ypač vertinga knyga, paskaitykite ir suprasite, pakalbėkite su taichi praktikuojančiais ir įsitikinsite. Ypač patiko vienas atsiliepimas internte rusų kalba, beje pastebėjimas taiklus: "Поскольку Малявин больший китаец чем самый китайский китаец, то и книга у него получилась, будто иероглифами писана. Через пять минут чтения плывешь, но это не дискомфортное ощущение, а приятное."

 

 Dar viena labai vertinga knyga - Ван Юнцюань: Секретные техники тайцзи-цюань стиля Ян. Knygos pabaigoje meistro Ma Huang nuostabus straipsnis, skaitysite ir gėrėsitės arba verksite iš džiaugsmo.

 

 Tai tik kelios knygos kurių vertė neapsakoma ir kurias išversti į lietuvių kalba reikėtų pirmiausiai, 

Labai gerų knygų yra ir daugiau, skaitykite, mokykitės ir dalinkitės žiniomis su kitais. Būtų įdomu išgirsti Jūsų atsiliepimus apie perskaitytas knygas, rašykite, skambinkite, ateikite, pabendrausime.


Bus daugiau......

 

 tai či | Tai chi kaune.lt